طراحی خانه هوشمند با قابلیت فعال کردن خودکار وسایل براساس سلیقه ساکنین

طراحی خانه هوشمند با قابلیت فعال کردن خودکار وسایل براساس سلیقه ساکنین
در طرح مفهومی خانه‌های هوشمند آینده شرکت اپل، امکان تعیین موقعیت دقیق افراد یا دستگاه‌های بی‌سیم در منزل فراهم می‌شود.
خانه‌های هوشمند امکان کنترل از راه دور دستگاه‌های الکترونیک مختلف، تنظیم روشنایی، کنترل تهویه منزل، سیستم ایمنی و حتی آبیاری گیاهان را فراهم می‌کنند. 
 شرکت اپل پس از ثبت اختراع طرح مفهومی جدید خانه‌های هوشمند آینده، جرئیات بیشتری از این طرح را منتشر کرده است. 
 این طرح مفهومی شامل سیستم و روش تعیین محل اشخاص یا دستگاه‌های ارتباطی بی‌سیم برای کنترل و بهره‌برداری بهتر بهینه از دستگاه‌ها بر اساس محل آنهاست. 
 از طریق تعیین محل تلفن همراه هوشمند آیفون یا ساعت هوشمند iWatch، خانه هوشمند قادر به پاسخگویی به تمامی نیازهای مورد درخواست صاحبخانه خواهد بود. 
 در خانه هوشمند اپل، تنها تعیین محل حضور افراد یا دستگاه ها مورد توجه نیست، بلکه عادات فرد نیز توسط سیستم کنترل می شود؛ به طور مثال اگر فرد هنگام صبح برای آماده کردن قهوه به آشپزخانه مراجعه می‌کند، در خانه هوشمند در رأس ساعت مقرر، چراغ‌ها روشن شده و قهوه توسط دستگاه دم کرده و آماده می‌شود یا اگر صاحبخانه هر روز در یک ساعت مشخص منزل را ترک کند، در پارکینگ رأس همان ساعت به صورت خودکار باز می‌شود. 

 همچنین سیستم خانه هوشمند قادر به به خاطر سپردن کاربران متفاوتی است که از دستگاه‌های مختلف منزل استفاده می‌کنند؛ به طور مثال عادات هر کاربر در زمان مشاهده برنامه‌های تلویزیونی ذخیره شده و سیستم متناسب با عادات هر فرد، شبکه‌های تلویزیونی را تنظیم می‌کند. 

 

۲۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۰۶
ایسنا |
اشتراک در