درباره ما

شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین فعالان صنعت ساختمان در کشور است. این شرکت با پشتوانه 30 ساله فعالیت در ساخت‌وساز انبوه، همواره ارزیابی، انتخاب و توسعه فناوری‌های نوین و افزایش خلاقیت و نوآوری را درطراحی، اجرا و واگذاری پروژه‌های خود داشته است. براین اساس مدیریت تحقیق و توسعه به عنوان هسته مرکزی در راستای برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردی نوآوری و فناوری گروه تشکیل شده است و با همکاری موثر و همیشگی شرکت­‌های تابعه، نوآوری و فناوری­‌های متعددی در فرایند‌های امکان‌سنجی، طراحی و ساخت از فناوری‌­های نوین درجهت افزایش سرعت ساخت، ارتقا کیفیت و رضایت ذی‌نفعان پروژه و در راستای تطبیق با اقتصاد پروژه ارئه و پیاده‌­سازی گردیده است. رویکرد بنیادین واحد تحقیق وتوسعه، ارزیابی، بهینه‌کاوی و به‌کارگیری فناوری‌های نوین در راستای شناسایی و تدوین پورتفوی تکنولوژیک سازمان هم از نظر سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری است که در جهت ارتقا دانش سازمانی، ارتقای مسئولیت اجتماعی بنگاه، ارزش افزوده و شاخص‌های مورد نظر ذی‌نفعان پروژه اثربخش است. همچنین واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه­‌گذاری مسکن در راستای ارتقای مشتری مداری، از تکنیک‌‌های ارزیابی نظر بهره­‌برداران به روش گسترش عملکرد کیفیت (QFD) در طراحی پروژه‌های جدید و نیز ممیزی انرژی برخی از پروژه‌­های در حال بهره‌برداری در راستای ساخت و ساز پایدار استفاده می‌نماید.

 

عکس درباره ما- تحقیق و توسعه

اهداف واحد تحقیق و توسعه عبارتند از:

  • مدیریت و راهبری نوآوری در گروه سرمایه‌گذاری مسکن منطبق با استراتژی‌های سازمان
  • توانمندسازی فنی و اجرایی شرکت‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین، هم در حوزه کالا و همچنین خدمات نوین
  • توسعه نوآوری‌های فرایندی همچون سامانه‌های مدیریتی و بانک های اطلاعاتی 
  • توسعه راهکارهای نوین طراحی و بهینه سازی پروژه‌ها در راستای ساخت و ساز پایدار
  • مدیریت تجریبات و دانش گروه در زمینه تجربیات، درس آموخته‌ها، نوآوری‌های پروژه‌های گروه و شناسایی فرصت‌ها بهبود 
  • حمایت علمی و کاربردی از پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان موفق در رشته های مرتبط با صنعت ساختمان و برگزاری نشستهای تخصصی با فناوران و نوآوران

با توجه به سیاست‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن و مدیریت تحقیق و توسعه، بدین وسیله از کلیه دانشجویان علاقمند به پروژه‌های کاربردی و همچنین نوآوران و فن‌آوران صنعت ساخت دعوت می گردد دستاورد و ایده‌های خود در زمینه محصولات، فرایندها و خدمات نوین معرفی نمایند، در این راستا دعوت می‌گردد به منظور امکان‌سنجی، بهینه‌سازی، تجاری‌سازی و یا تعریف پروژه‌های مشترک پژوهشی کاربردی و همچنین اجرای نمونه (Pilot/Prototype) محصولات فناوران صنعت ساختمان در مرکز نوآوری گروه با واحد تحقیق و توسعه ارتباط برقرار نمایید.