طراحی و ساخت خانه‌های کم انرژی (+EC)

این پروژه حاصل همکاری واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن و پروژه بهینه‌سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) است. هدف این پروزه اجرای نمونه‌ای از ساختمان‌های کم انرژی (+EC) مطابق با آخرین ویرایش مبحث 19 مقررات ملی ساختمان است.
با مطالعات و بررسی‌های انجام شده توسط واحد تحقیق و توسعه گروه، فناوری نوینی جهت استفاده در دیوارهای یکی از مجتمع‌های در دست ساخت گروه واقع در شهر جدید اندیشه انتخاب شد. این انتخاب نه نتها منجر به دریافت درجه ساختمان کم انرژی (+EC) شد، بلکه در هزینه‌های اجرایی پروژه نیز بهبود ایجاد شد.
 عکس پروژه بنفشه کم حجم  

 

 

 

پروژه بانک اطلاعات و سامانه تامین‌کنندگان

یکی از بخش‌های مهم و حساس هر سازمان، به خصوص سازمان‌های کارفرمایی، بخش تامین و تدارکات سازمان است. این بخش به عنوان دریچه ارتباط تجاری سازمان با زنجیره تامین خود، نقش به سزایی در سودآوری و عملکرد سازمان دارد. نقش این واحد پشتیبان، در صنعت ساخت نیز چندین برابر است. چراکه صنعت ساخت به علت ماهیت پروژه‌ای و منحصربه‌فرد بودن هر پروژه، دارای زنجیره تامین گسسته می‌باشد و برنامه‌ریزی، کنترل و اجرای بهینه تدارکات نقش بسیار قابل توجهی در موفقیت و سودآوری پروژه‌های ساختمانی خواهد داشت.

در پروژه بانک اطلاعات تامین‌کنندگان چهارچوبی برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به تامین‌کنندگان براساس ساختار شکست پروژه‌های ساختمانی، روش‌ها و فناوری‌های ساخت و زنجیره تامین هر روش، توسعه داده شده است.

بانک اطلاعات

پروژه پیاده‌سازی نظام مدیریت دانش

این پروژه جهت ثبت و حفظ دانش گسترده موجود در گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز گشت. شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن با بیش از 30 سال سابقه فعالیت، 12 شرکت تابعه و بیش از 700 نیروی مستقیم فعال در سراسر ایران و همچنین بیش از 1/500/000 مترمربع پروژه در دست ساخت مجموعه‌‌ای کم‌نظیر از دانش و تجربیات حوزه صنعت ساختمان است. پروژه پیاده‌سازی نظام مدیریت دانش با هدف جمع‌آوری و یکپارچه‌سازی این دانش و همچنین انتشار این دانش آغاز گشته و پیش‌بینی می‌شود علاوه بر جنبه‌های معنوی، ارزش‌های مالی فراوانی را برای گروه سرمایه‌گذاری مسکن به ارمغان بیاورد.
مدیریت دانش