آیین نامه بیمه کیفیت ساختمان تهیه می شود

دکتر حمید بدیعی عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به برگزاری هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی در تیرماه، اظهار داشت: در این جلسه که با حضور هیئت مدیره استان ها برگزار می شود توجه به منافع بهره برداران مورد توجه است که در این خصوص بیمه کیفیت ساختمان بررسی می شود.

 

وی با بیان اینکه مردم حق دارند مانند هر کالای دیگری که خریداری می کنند ساختمان را هم با بیمه کیفیت و تضمینی خریداری کنند، گفت: بیمه کیفیت ساختمان از برنامه های اصلی ما درجهت منافع عمومی کشور است.

 

عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: موضوع بیمه کیفیت ساختمان در سال 89 از سوی مجلس مصوب شده که براین اساس اجرای آن در ساختمان ها الزامی است.

 

بدیعی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی اعلام آمادگی کرده است که با همکاری وزارت راه آیین نامه اجرایی بیمه کیفیت و پیش نویس قانون کنترل ساختمان را تهیه کند، افزود: امیدواریم که این طرح با همکاری مردم، انبوه سازان و مهندسان عملیاتی شود.

 

وی با اشاره به بیانیه این سازمان در خصوص فازدوم هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: یکی از محورهای این بیانیه مربوط به زیرساخت های اشتغال به ویژه برای مهندسان جوان و دانش آموختگان مراکز فنی و حرفه ای کشور است که باید به اشتغال پایدار دست پیدا کنند اما تا زمانیکه یارانه ها با وضعیت کنونی پرداخت شود توجه به زیرساخت های اشتغال کمتر می شود.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید