درباره ما

به نام خداوند جان و خرد

شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن  یکی از بزرگترین و موثرترین فعالان صنعت ساختمان در کشور است. این شرکت با پشتوانه 30ساله فعالیت در ساخت و ساز انبوه، همواره ارزیابی، انتخاب و توسعه فناوری‌های نوین و افزایش خلاقیت و نوآوری را درطراحی، اجرا و واگذاری پروژه‌های خود داشته است. براین اساس مدیریت تحقیق و توسعه بعنوان هسته مرکزی در راستای برنامه ریزی و مدیریت راهبردی نوآوری و فناوری گروه تشکیل شده است که با همکاری موثر و همیشگی شرکت­‌های تابعه، نوآوری و فناوری­‌های متعددی در فرایند های امکان سنجی، طراحی و ساخت از فناوری‌­های نوین درجهت افزایش سرعت ساخت، ارتقا کیفیت و رضایت ذی‌نفعان پروژه و درراستای تطبیق با اقتصاد پروژه ارئه و پیاده‌­سازی گردیده است. رویکرد بنیادین واحد تحقیق وتوسعه، ارزیابی، بهینه کاوی و بکارگیری فناوری های نوین در راستای شناسایی و تدوین پورتفوی تکنولوژیک سازمان(سخت افزاری و نرم افزاری) می‌باشد که در جهت ارتقا دانش سازمانی، ارتقا مسئولیت اجتماعی بنگاه، ارزش افزوده و شاخص‌های مورد نظر ذی‌نفعان پروژه اثربخش می باشد. همچنین واحد تحقیق و توسعه گروه سرمایه­‌گذاری مسکن در راستای ارتقا مشتری مداری، از تکنیک‌­های ارزیابی نظر بهره­‌برداران به روش QFD در طراحی پروژه های جدید و نیز ممیزی انرژی برخی ازپروژه‌­های در حال بهره برداری در راستای ساخت و ساز پایدار استفاده می نماید.

اهداف واحد تحقیق و توسعه شامل موارد ذیل می‌­باشد:

  •       مدیریت راهبری نوآوری در گروه منطبق با استراتژی‌ها
  •        توانمندسازی فنی و اجرایی شرکت‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه محصولات و خدمات
  •       توسعه نوآوری­‌های فرایندی همچون سامانه های مدیریتی و بانک های اطلاعاتی
  •        توسعه راهکارهای نوین طراحی و بهینه سازی پروژه ها در راستای ساخت و ساز پایدار
  •       مدیریت تجریبات و دانش گروه در زمینه تجربیات، درس آموخته‌ها، نوآوری‌های پروژه‌های گروه و شناسایی فرصت‌های بهبود
  •      حمایت علمی و کاربردی از پروژه‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان موفق در رشته های مرتبط با صنعت ساختمان و برگزاری نشست‌های تخصصی با فناوران و نوآوران

 

133

 

با توجه به سیاست­‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن و مدیریت تحقیق و توسعه، بدین وسیله از کلیه دانشجویان علاقمند به پروژه‌­های کاربردی و همچنین نوآوران و فن­آوران صنعت ساخت دعوت می‌گردد دستاورد و ایده‌­های خود در زمینه محصولات، فرایندها و خدمات نوین معرفی نمایند، در این راستا دعوت می­گردد به منظور امکان سنجی، بهینه‌سازی، تجاری سازی و یا تعریف پروژه‌های مشترک پژوهشی-کاربردی و همچنین اجرای نمونه­‌های Pilot  یا Prototype   محصولات فناوران صنعت ساختمان در مرکز پژوهش و فناوری گروه با واحد تحقیق و توسعه ارتباط برقرار نمایید. 
 

تلفن تماس: 22913590-8 داخلی های 2033و2211    

ایمیل:  R-DHIC@maskanco.ir 

سایت: https://rd.maskanco.ir/fa/home/cooperation

 11